Naukowcy zidentyfikowali objawy neuropatii u ludzi z fibromialgią

W nowym badaniu, opublikowanym w czasopiśmie Pain Reports, zidentyfikowano objawy wskazujące na możliwą obecność neuropatii drobnokomórkowej (PNPF) u osób z fibromialgią.

W tym badaniu Anne Louise Oaklander z Massachusetts General Hospital (MGH), stowarzyszona z Harvard University i jej koledzy przeanalizowali dane dla wszystkich osób z fibromyalgią, które przeszły różne egzaminy oceniające PNPF w MGH. 2014 i 2015.

Następnie stosuje się test o nazwie „Małe Objawy MGH włókien badania” (MGH-SSS), który pozwala na ilościowe oznaczanie obecności i nasilenie typowych objawów PNPF. Spośród badanych 39 osób, 14 miały oprócz fibromialgii PNPF potwierdzone przez biopsję skóry i / lub funkcji testowej autonomicznego układu nerwowego, a 25 osób nie mieli.

Z MGH-SSS, badacze zidentyfikowali różnice w objawach w obu grupach i stwierdzono, że tylko parestezje (mrowienie lub igieł) była częstsza w grupie z neuropatią (3,14 wobec 2,28 w skali od 0 do 4).

Ale kategoryzując objawy, zauważyli również, że ogólny wynik kategorii objawów naczyniowych, które odzwierciedlają dysfunkcję autonomicznego układu nerwowego, był również wyższy w tej samej grupie.

Ta kategoria obejmuje następujące symptomy:

-Itching.

-Obrzęk dłoni lub stóp.

-Zmniejszenie liczby włosów w nogach.

– Zmiana koloru skóry.

– Zmiana potu na ciele.

“Badanie przesiewowe pod kątem tych specyficznych objawów pomaga zidentyfikować pacjentów z fibromialgią, którzy najprawdopodobniej mają bioznaczniki PNPF” – podsumowuje Anne Louise Oaklander. “Medyczne przyczyny PNPF mogą czasem być zidentyfikowane i ostatecznie leczyć lub wyleczyć, co uzasadnia badanie tego ostatniego”.

Advertisement
Advertisement
⬇⬇Abonnez-vous à la chaîne Youtube⬇⬇ ➡Pour ceux qui ne comprennent pas la fibromyalgie n'ignorez pas ces symptômes mortels de la fibromyalgie La costochondrite, cause de douleurs thoraciques chez les patients atteints de fibromyalgie Le mystère de la fibromyalgie est enfin résolu! II Fibromyalgie La fatigue liée à la fibromyalgie est plus que la simple fatigue

Leave a Reply

Your email address will not be published.