13 powodów, dla których lekarz fibromialgii nie wie. # 9 jest naprawdę niesamowity

Jeszcze do niedawna większość lekarzy wzruszyła ramionami i przepisała leki przeciwbólowe, gdy ktoś przyszedł do nich z objawami fibromialgii.

Co gorsza, czasami uważali, że jest to to samo, co depresja (lub przynajmniej jedna jej forma) i przepisuje leczenie tylko dla tego konkretnego zestawu objawów.

Dziś jednak coraz więcej ekspertów zgadza się z jednym faktem: Fibromyalgia to zespół samodzielny, chociaż jego objawy mogą się różnić w zależności od osoby, a czasami mogą nawet pokrywać się z innymi zespołami, zaburzenia i choroby.

Jeśli chodzi o przyczyny fibromialgii, istnieje ogólna zgoda i opinie są rozpowszechniane wśród profesjonalistów.

Mimo to, fibromialgia może mieć nietypowe przyczyny, o których lekarz może nie wiedzieć. Oto 15 najbardziej niezwykłych przyczyn i czynników ryzyka dla fibromialgii, które są dość nieznane lekarzom, niekoniecznie dlatego, że są słabo wyszkoleni w tym zakresie, ale dlatego, że przyczyny te mogą pozostać dobrze ukryte, chyba że zostaną odkryte w czasie.

1- Zdarzenie traumatyczne

Fibromialgia często współwystępuje z depresją i lękiem, a te dwa zaburzenia mogą pojawić się po traumatycznym wydarzeniu, takim jak śmierć bliskiej osoby. Chociaż depresja może nie być odpowiednią przyczyną rozwoju fibromialgii, może być czynnikiem ryzyka.

2 dysfunkcje związane z tarczycy

Tarczyca jest bardzo ważna dla organizmu człowieka, ponieważ reguluje metabolizm. Ponadto może wpływać na przyrost masy ciała pacjenta (lub utratę wagi), może wpływać na jego / jej sen, jego / jej poziom energii i wiele innych rzeczy. Sprawdzanie oznak problemów w tej dziedzinie może być pomocne u pacjentów z fibromialgią, ponieważ czasami odpowiednie leczenie chorób tarczycy może również pomóc w złagodzeniu objawów fibromialgii.

3 palenie

To znowu nie jest prawdziwa przyczyna fibromialgii, ale ważny czynnik ryzyka. Badania wykazały, że pacjenci, którzy palą, mają tendencję do rozwoju fibromialgii bardziej niż ci, którzy nie są palaczami.

4- Candida

Może to zabrzmieć dziwnie, ale Candida może faktycznie być przyczyną fibromialgii.Gdy nie jest prawidłowo leczone, Candida może dostać się do krwioobiegu i uwolnić toksyny, które ostatecznie doprowadzą do zawrotów głowy i zmęczenia oraz do rozwoju problemów trawiennych i bólu przewlekłego (które są typowymi objawami u pacjentów z fibromialgią).

5 niedoborów witamin

Czasami można zignorować brak witaminy D, magnezu i witaminy B12, ale prawda jest taka, że ​​z biegiem czasu mogą one prowadzić do rozwoju objawów fibromialgii.

Nietolerancja glutenu 6

Ten rodzaj nietolerancji stał się szerzej znany od czasu szaleństwa “bezglutenowej diety”. Problem może być jednak bardzo poważny, a nietolerancja glutenu może prowadzić do powstania konkretnego zestawu przyczyn fibromialgii, które są, co zaskakujące, niezwiązane z układem trawiennym. zaburzenia snu, zmęczenie, depresja, ból, a nawet upośledzenie funkcji poznawczych należą do objawów fibromialgii spowodowanej nietolerancją glutenu.

7- stres

Długotrwała stres związany jest głównie z nadnerczami i może zacząć wykazywać objawy fibromialgii.

8- Geny

Fakt, że geny mogą być przyczyną rozwoju fibromyalgii, jest bardzo dobrze znany. Mimo to wielu nie wie, że jest to test mutacji MTHFR, który może wykazać, czy dana osoba jest predysponowana do wystąpienia objawów fibromialgii, czy nie.

9- Twins

To może zabrzmieć, znowu, bardzo dziwne, ale badania pokazują, że ci, którzy mają jednojajowe bliźnięta, mają o 15% więcej szans niż ich brat / siostra, aby rozwinąć objawy fibromialgii (z której ból jest najbardziej rozdzierający serce ).

10- Jako mikotoksyny

Tego typu toksyny mogą prowadzić do rozwoju pewnych objawów fibromialgii, ale ich szkodliwe skutki nie są do tego ograniczone, ponieważ są bardzo silne.

11- Brak glutationu

Niedobór glutationu oznacza, że ​​organizm nie może prawidłowo odtruć się, co z kolei może prowadzić do pojawienia się pewnych objawów wspólnych dla pacjentów z fibromialgią.

12 Rtęć

Jest dobrze znanym faktem, że rtęć jest toksyczna dla ludzkiego ciała, ale możesz mieć jej wysoki poziom we własnym ciele i nie wiesz o tym. Upewnij się, że masz odpowiednie testy na obecność metali ciężkich, zwłaszcza że może to być ważne w wykrywaniu, dlaczego fibromyalgia rozwinęła się w twoim przypadku i która jest najbardziej odpowiednią metodą leczenia.

13 – Zakłócenia snu

Najwyraźniej spanie źle nie jest tylko symptomem, ale w niektórych przypadkach może również być przyczyną. Badania wykazują, że zaburzenia snu są czasami związane z rozwojem fibromyalgii, a budzenie się podczas IV poziomu snu może być częścią układanki.

Advertisement
Advertisement
⬇⬇Abonnez-vous à la chaîne Youtube⬇⬇ ➡Pour ceux qui ne comprennent pas la fibromyalgie n'ignorez pas ces symptômes mortels de la fibromyalgie La costochondrite, cause de douleurs thoraciques chez les patients atteints de fibromyalgie Le mystère de la fibromyalgie est enfin résolu! II Fibromyalgie La fatigue liée à la fibromyalgie est plus que la simple fatigue

Leave a Reply

Your email address will not be published.