Nowe badania wskazują, że ból fizyczny jest bezpośrednio związany ze stresem emocjonalnym i traumą

Nowe badania  wykazały, że źródłem przewlekłego bólu może być bardzo silny stres i uraz emocjonalny, a nie uraz fizyczny.

Przewlekły ból charakteryzuje się bólem fizycznym, który trwa dłużej, niż normalnie przyjąłby naturalny proces gojenia. Ludzie, którzy cierpią na zespół stresu pourazowego, są najbardziej zagrożeni.

Prawdopodobnie wiesz, że stres może prowadzić do problemów fizjologicznych, takich jak bóle głowy, bóle brzucha i drażliwy jelit.

Być może nie zdajesz sobie sprawy, że może to powodować inne problemy fizyczne i chroniczny ból. Jednym z powodów jest to, że im bardziej zestresowana jest osoba, tym bardziej się napina.

Naukowcy przez dziesięciolecia badali związek między emocjami a ogólnym zdrowiem. Odkryli, że od 15 do 30 procent cierpliwości, u których zdiagnozowano przewlekłą chorobę, cierpi również na PTSD.

Trauma dzieje się “kiedy nasza zdolność reagowania na postrzegane zagrożenie jest w jakiś sposób przytłaczająca”, pisze Peter Levine, ekspert od traumy.

Niektórzy badacze nie zgadzają się z tą definicją traumy, ale mogą zgodzić się z poglądem, że uraz może wywoływać objawy fizjologiczne, takie jak drętwienie, ból, koszmary senne, retrospekcje i zachowania unikowe.

“To, czy trauma była związana z wydarzeniem lub stanem, który spowodował ich ból, czy ma chroniczne dolegliwości bólowe, samo w sobie jest traumatyczne” – pisze Maggie Phillips, autorka książki “Reversing Chronic Pain”.

A ponieważ nasze systemy nerwowe przechodzą w tryb przetrwania podczas urazu, może być ciężko je odzyskać.

“Badania wykazały, że w zwykłych warunkach wiele traumatyzowanych osób, w tym ofiary gwałtu, maltretowane kobiety i maltretowane dzieci, ma dość dobre dostosowanie psychospołeczne” – mówi dr Bessel van der Kolk, znany ekspert w dziedzinie traumy.

“Jednak nie reagują na stres tak, jak robią to inni ludzie. Pod presją mogą czuć się (lub działać) tak, jakby były od nowa traumatyczne. “

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest interesujący, nie bój się udostępniać go rodzinie i znajomym na Facebooku.

Referencehttp: //www.higherperspectives.com/pain-stress-1547700109.html? Xrs = RebelMouse_fb # 1a25a

Advertisement
Advertisement
⬇⬇Abonnez-vous à la chaîne Youtube⬇⬇ ➡Pour ceux qui ne comprennent pas la fibromyalgie n'ignorez pas ces symptômes mortels de la fibromyalgie La costochondrite, cause de douleurs thoraciques chez les patients atteints de fibromyalgie Le mystère de la fibromyalgie est enfin résolu! II Fibromyalgie La fatigue liée à la fibromyalgie est plus que la simple fatigue

Leave a Reply

Your email address will not be published.