Zrozumienie fibromialgii: przyczyny, objawy i leczenie

Cate Misczuk
Fibromialgia jest zaburzeniem mięśniowo-szkieletowym, które powoduje zmęczenie, rozległe bóle mięśni i stawów oraz problemy z pamięcią i nastrojem, według WebMD . I chociaż fibromialgia jest najczęstszym stanem układu mięśniowo-szkieletowego po chorobie zwyrodnieniowej stawów, nadal nie jest ona dobrze rozumiana przez świat medyczny. 
Kobiety są znacznie bardziej narażone na fibromialgię niż mężczyźni, a obecnie nie ma lekarstwa na tę chorobę. Ponieważ fibromialgia może powodować objawy podobne do choroby zwyrodnieniowej stawów, ważne jest, aby zrozumieć objawy, objawy i czynniki ryzyka związane z zaburzeniem, aby upewnić się, że jesteś odpowiednio traktowany.
Czynniki ryzyka
Istnieją trzy czynniki ryzyka, które zwiększają szanse na rozwój fibromialgii, zgodnie z kliniką Mayo :
1. Seks. Kobiety są bardziej narażone na zaburzenie niż mężczyźni. 
2. Historia rodziny. Jeśli członek rodziny cierpi na fibromialgię, istnieje zwiększone ryzyko jego rozwoju. 
3. Choroba reumatyczna. Jeśli masz reumatoidalne zapalenie stawów lub toczeń, możesz mieć wyższe ryzyko rozwoju fibromialgii.
Objawy
Fibromyalgia często powoduje rozległe bóle i zmęczenie, i może powodować bolesne dotykanie niektórych części ciała – tak jakby zostały przepracowane lub pociągnięte. Zaburzenie może również wpływać na nawyki w czasie snu, zwykle ograniczając ilość snu, jaki można osiągnąć i powodując depresję. Inne objawy, według WebMD, obejmują:
– Ból brzucha 
– Przewlekłe bóle głowy 
– Suchość w jamie ustnej, nosie i oczach 
– Nadwrażliwość na zimno i / lub ciepło 
– Niemożność koncentracji  
– Nietrzymanie moczu 
– Zespół jelita drażliwego (IBS) 
– Drętwienie lub mrowienie w palcach i stopach 
– Sztywność
Leczenie
Aby ustalić, czy pacjent ma fibromialgię, lekarz musi wyeliminować inne możliwe przyczyny objawów, takie jak wykonywanie badań krwi w celu zniesienia innych chorób powodujących ból i zmęczenie. Po ustaleniu przez lekarza, że ​​pacjent ma fibromyalgię, leczenie choroby może obejmować niektóre z następujących czynności, zgodnie z kliniką Mayo :
– Przeciwbólowe. Mogą to być leki na receptę dostępne bez recepty, takie jak ibuprofen, na receptę na produkty łagodzące ból. Środki przeciwbólowe są stosowane w celu zmniejszenia dyskomfortu i pomagają lepiej spać w nocy. Są również szeroko dostępne w sprzedaży, w tym również  tutaj . 
– Leki przeciwdepresyjne. Te leki mogą pomóc w bólu i zmęczeniu, które towarzyszą fibromialgii. Jedna z wysoko ocenionych opcji wzmocnienia nastrojów dostępnych bez recepty jest dostępna tutaj . 
– Leki przeciwwirusowe. Tego rodzaju leki okazały się pomocne w zmniejszaniu bólu u osób cierpiących na fibromialgię.
Aby uzyskać dodatkowe zasoby, takie jak konkretne opcje leczenia, wsparcie i narzędzia do życia z fibromialgią, odwiedź National Fibromyalgia Association .

 

Advertisement
Advertisement
⬇⬇Abonnez-vous à la chaîne Youtube⬇⬇ ➡Pour ceux qui ne comprennent pas la fibromyalgie n'ignorez pas ces symptômes mortels de la fibromyalgie La costochondrite, cause de douleurs thoraciques chez les patients atteints de fibromyalgie Le mystère de la fibromyalgie est enfin résolu! II Fibromyalgie La fatigue liée à la fibromyalgie est plus que la simple fatigue

Leave a Reply

Your email address will not be published.