Jak połączone są Fibromyalgia i Ankle Pain

Nie jest tak rzadko doświadczać bólu fibromialgii i kostek. Chociaż może to nie być jeden z pierwszych objawów podczas życia z fibromialgią, może się okazać, że poczujesz ból w jednej lub obu kostkach. Ten ból może rozciągać się na palce u stóp, piętę, a nawet na łydki. Może również pozostać w okolicach kostek i może, ale nie musi, obrzęk.

W przypadku ciężkiego i konsekwentnego bólu stawu skokowego może ograniczać zdolność chodzenia, biegania i korzystania z innych codziennych czynności, szczególnie ze względu na ciężar kostek. Skupmy się na niektórych rzeczach, które możesz zrobić, aby ograniczyć ból i dalej cieszyć się codziennym życiem.

Pierwszy “krok” 
Łatwo jest założyć, że każdy rodzaj bólu wiąże się z fibromialgią, ale ta diagnoza nie przeszkadza ci w utrzymywaniu urazów lub chorób, które nie mają nic wspólnego z fibromialgią. Kiedy po raz pierwszy zauważysz ból kostki, chcesz zobaczyć się z lekarzem, aby wyeliminować wszystkie potencjalne przyczyny.

Jest to szczególnie ważne, jeśli masz obrzęk kostek, stóp lub łydek. Obrzęk może wskazywać na stan zapalny, ale może również wystąpić, gdy doznał urazu lub może wskazywać na stan gruczołów dokrewnych w tarczycach, a nawet problemy z krążeniem.

Jeśli nie znajdziesz innej przyczyny, możesz bezpiecznie założyć, że jest to kolejny objaw twojej fibromialgii.

Właściwe wspomaganie stopy dla fibromialgii i ból kostki 
Kobieta z bólem kostki 
Jedną rzeczą, o której chcemy pamiętać, jest zapobieganie wszelkiego rodzaju bólom kostek i stóp. Chcemy, w miarę możliwości, zapobiec obrażeniom tego obszaru. Jeśli masz szczególny rodzaj struktury stopy, która powoduje nadmierną rekompensatę, powinieneś rozważyć wizytę u specjalisty od ortez.

Pomoże to zarówno stopom, jak i kostkom. Niektóre specjalistyczne sklepy obuwnicze również teraz wykonują te niestandardowe ortezy.

Zachowaj szczególną ostrożność podczas noszenia sandałów. Jeśli chodzisz po jakiejkolwiek nierównej powierzchni i masz na sandałach, jeden zły ruch i twoja stopa może ześlizgnąć się na jedną stronę sandała, powodując potencjalne skręcenie kostki. Przykładami tych nierównych powierzchni może być chodzenie po piasku na plaży, chodzenie po ścieżce wykonanej ze skał lub żwiru, lub chodzenie po schodach jakiegokolwiek rodzaju.

Leczenie bólu fibromialgii i kostki 
Jak traktujesz ból kostki, który wydaje się nie mieć przyczyny? Jest to dylemat z większością objawów fibromialgii. Oprócz profilaktyki, jak wspomniano powyżej, możesz wziąć pod uwagę leczenie masażu, jeśli to możliwe. Często polecam Myotherapy, czyli ręce na zwolnienie punktu wyzwalania zrobione przez terapeutę. Akupunktura może być również pomocna, jeśli jest to dostępne.

To naprawdę sprowadza się do złagodzenia bólu, aby nie zakłócało codziennego życia. Jeśli ból jest ciężki i wystarczająco silny, aby wpłynąć na jakość życia, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Możesz również rozważyć rozciąganie i delikatne ćwiczenia kostek. Przewróć je z jednej strony na drugą. Sięgnij w dół i delikatnie odciągnij palce, czując rozciągnięcie w tylnej części nogi i kolana. Te odcinki prawdopodobnie nie wyeliminują bólu, ale mogą pomóc złagodzić napięcie mięśni i utrzymać siłę stóp.

Aby wykonać te ćwiczenia i nie tylko, przejdź na stronę fitness, Fibro Fit People. Pokazuję różne ćwiczenia nie tylko na kostkach, ale na nogach, kolanach i stopach. Trzymanie tyle siły w okolicznych obszarach będzie również wspierać kostki. Oznacza to konsekwentne umacnianie się wokół łydek i kolan, co przyniesie również korzyści tkliwym obszarom wokół kolan. Jest to obszar ciała, który ludzie ignorują, jeśli chodzi o konsekwentne warunkowanie.

Na początku nie wymaga nawet wyposażenia. Może to być coś tak prostego jak stanie, a następnie przechodzenie w górę iw dół od palców u nóg (pięty w górę) podczas ściskania cieląt w górnej pozycji. (rób to bez butów.)

Stanie i siedzenie 
Uważaj na nadmierną kompensację podczas stania. Staraj się być świadomym, czy masz tendencję do stania z jednym biodrem wyżej niż drugim, ponieważ może to również wpływać nie tylko na kostki i kolana, ale również na dolną część pleców. To zdarza się zwykle przy normalnych czynnościach codziennego życia, takich jak mycie naczyń, gdzie możesz nie skupiać się na postawie niższego ciała.

Siedząc, chcesz uniknąć tendencji do obracania kostek lub na zewnątrz, staraj się trzymać je prosto do przodu lub przynajmniej ćwiczyć to częściej. Staraj się unikać siedzenia na jednej nodze lub jakiejkolwiek aktywności, która obciąża kostki. Niektórzy ludzie mają tendencję do stawiania stóp na boki podczas stania. Bądź bardziej świadomy tych tendencji.

Dodatkowe przyczyny / środki na ból fibromialgii i kostki 
Zimne i gorące kompresy mogą pomóc niektórym ludziom w złagodzeniu bólu fibromialgii i kostek. Jeśli zauważysz, że ból jest bardziej intensywny rano lub po długim okresie siedzenia lub stania, możesz sprawdzić u specjalisty od stóp, aby wyeliminować ostrogi pięty i inne stany, o których wiadomo, że powodują ten ból. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz ból w piętach lub między palcami.

Uważam, że wsparcie CopperWear wokół kostki jest pomocne. Łączy w sobie kompresję światła i miedź w celu uzyskania efektów leczniczych. Są bardzo cienkie i mogą pracować z lub bez butów.

Możesz również mieć punkty spustowe, szczególnie wokół Peroneus Tertius. Pomocne może okazać się zorganizowanie sesji z masażystą, który zna Myotherapy / Hands on Trigger Point Release.

A ponieważ obszar ten może być dość łatwy do masażu, nie wahaj się użyć kciuków i delikatnie uderz w zewnętrzną powierzchnię łydki w zewnętrzną kostkę. Idź powoli, trzymaj się i zwalniaj, idąc w dół po zewnętrznej nodze.

Twój lekarz rodzinny może nie wiedzieć o wszystkich dolegliwościach, które powodują ból stopy i kostki, więc specjalista jest wart swojego czasu, jeśli ból jest stały lub występują powtarzające się epizody. Niektóre warunki mające wpływ na stopy są niezauważalne na zdjęciu rentgenowskim, więc nie zakładaj, że czysty skan oznacza, że ​​nie ma możliwej do zidentyfikowania przyczyny twojego bólu.

Źródło> https://www.ushealthmag.co/how-fibromyalgia-and-ankle-pain-are-connected/

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.