Jak schudnąć, gdy masz fibromialgię

Utrata wagi z fibromialgią może być walką, ale nie musi.

W Stanach Zjednoczonych jest co najmniej pięć milionów dorosłych, którzy zmagają się z wyniszczającą chorobą fibromialgii. Wielu z tych osób cierpi również na nadwagę lub otyłość.

Powiązane zdjęcie

Często nadwaga lub otyłość jest objawem samej choroby. Innymi słowy, przewlekły ból, bóle mięśni i sztywność związana z fibromialgią sprawiają, że wyzwaniem jest pozostawanie aktywnym, a także może być trudno kupować i przygotowywać zdrowe posiłki z tymi objawami. Niektórzy chorzy nawet zwracają się do jedzenia i ogólnego objadania się z powodu depresji i innych objawów emocjonalnych związanych z chorobą.

Ale jeśli walczysz z fibromyalgią, ważne jest, aby wiedzieć, że możesz schudnąć pomimo objawów, które napotykasz. Trzeba tylko uzyskać odpowiednią pomoc i przyjąć odpowiednie nawyki. Ten przewodnik krok po kroku pomoże ci poruszać się po zdrowym i skutecznym planie odchudzania, jednocześnie zwracając uwagę i radząc sobie z objawami fibromialgii.

Pamiętaj, że możesz osiągnąć swoje cele odchudzania, nawet w obliczu fibromialgii.

Utrata masy przy fibromialgii: przewodnik krok po kroku

Zawartość 
1. Leczenie bólu najlepiej jak potrafisz 
2. Leczenie depresji i jakichkolwiek objawów emocjonalnych 
3. Uzyskaj pomoc na zmęczenie, bezsenność i inne problemy ze snem 
4. Dowiedz się, jak jeść zdrowo, aby zmniejszyć objawy 
5. Rozpocznij cięcie kalorii, aby upuścić tłuszcz 
6 Rozpocznij ćwiczenie powoli 
7. Naucz się radzić sobie z niepowodzeniami 
Możesz schudnąć z fibromialgią 
1. Traktuj ból jak najlepiej, jak potrafisz

Ból i zmęczenie będą dwiema najważniejszymi rzeczami, które powstrzymują cię przed postępem odchudzania, a ból należy leczyć jako pierwszy, ponieważ często może być przyczyną dodatkowego zmęczenia. Istnieje kilka sposobów leczenia bólu fibromialgii.

Po pierwsze, pamiętaj, że najlepiej leczyć ból za pomocą niemedykowanych rozwiązań. Fizjoterapia i masaż mogą zdziałać cuda dla wielu chorych. Może wzmocnić mięśnie i zwiększyć zakres ruchów. Twój fizyczny terapeuta może również nauczyć cię kilku metod samo-masażu.

Następnie rozważ wypróbowanie biofeedbacku. Jest to proces, który pomaga monitorować i kontrolować funkcje własnego ciała. Jest to nauczana procedura, która pokazuje, jak zauważyć zmiany w częstotliwości pracy serca, oddechu i poziomie bólu, aby zmniejszyć napięcie mięśni i ból na własną rękę.

Akupunktura to kolejna możliwość poprawy bólu. Ta procedura może poprawić przepływ krwi i zmienić poziom neurotransmiterów w twoim mózgu.

Wreszcie, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, porozmawiaj z renomowanym lekarzem o twoich opcjach. W zależności od poziomu bólu mogą przepisać leki w celu złagodzenia objawów. Pamiętaj, aby zawsze postępować zgodnie z wytycznymi lekarza. Niektóre leki można przyjmować wieczorem tylko po nocy ze względu na związane z nimi objawy.

2. Traktuj depresję i wszelkie objawy emocjonalne

Depresja jest częstym objawem fibromialgii. Często dzieje się tak dlatego, że pacjenci czują się winni, że są tak nieaktywni i ciągle odczuwają ból. Ważne jest, aby leczyć depresję, lęki i inne objawy psychiczne i emocjonalne przed przejściem do innych kroków w celu zmniejszenia masy ciała, ponieważ te objawy często mogą powstrzymywać pacjentów przed próbami prawidłowego jedzenia i ćwiczeń w celu zmniejszenia masy ciała.

Po pierwsze, wiele osób cierpiących na fibromialgię skorzysta z terapii behawioralnej lub CBT. Ta forma terapii pomaga pacjentom zidentyfikować dysfunkcjonalne wzorce myślenia i opracować nowe procedury i techniki, które mogą zająć się negatywnymi myślami.

Medytacja to kolejny sposób uspokojenia umysłu i uwolnienia od stresu i niepokoju. Umysł wyścigowy, ciągłe negatywne myśli i inne nieproduktywne wzorce myślenia są często wynikiem naszego dynamicznego świata. Medytacja i codzienna uważność mogą pomóc ci zwolnić i oczyścić głowę.

W niektórych przypadkach można przepisać leki przeciwdepresyjne, aby zmniejszyć depresję i zwiększyć stężenie hormonu, serotoniny. Wiele z tych terapii depresji może również pomóc w bólu.

3. Uzyskaj pomoc na zmęczenie, bezsenność i inne problemy ze snem

Przewlekłe zmęczenie i inne problemy ze snem są również związane z fibromialgią. Wiele środków na ból i depresję powinno pomóc w zmęczeniu, ale problem polega na tym, że zmęczenie często powoduje, że ludzie nie uczestniczą w tych nawykach, ponieważ są po prostu zbyt zmęczeni.

Dlatego leczenie zmęczenia jest tak istotne, a sposobem na to jest rozpoczęcie pracy powoli i praca w małych przyrostach. Jeśli chcesz medytować, spróbuj to zrobić tylko przez 5 minut. Jeśli chcesz wypróbować techniki samodzielnego masażu, po prostu rób to przez kilka minut zamiast próbować robić to przez całą godzinę.

Leczenie zmęczenia może pomóc w leczeniu innych objawów fibromialgii, ale leczenie innych objawów fibromialgii pomoże również leczyć zmęczenie. Innymi słowy, musisz zrobić wszystko naraz i zaczniesz widzieć postęp we wszystkich dziedzinach. Kluczem jest iść powoli.

4. Dowiedz się, jak jeść zdrowo, aby zmniejszyć objawy

Jedzenie zdrowej i pożywnej diety jest jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie objawów fibromialgii. Często objawy bólowe są związane na przykład z zapaleniem, a na stan zapalny mają duży wpływ spożywane pokarmy. Ponadto, niezdrowe jedzenie sprawia, że ​​każdy czuje się głupio, więc im szybciej je usuniesz, tym lepiej.

Po pierwsze, pamiętaj, że warzywa i owoce powinny stanowić większość Twojej diety. Chude mięso, takie jak kurczak i pierś z indyka, a także ryby mogą być spożywane z umiarem. Jeśli jesteś wegetarianinem, spróbuj zjeść więcej fasoli i orzechów lub zjedz jajka, jeśli są one zawarte w twojej diecie.

Oprócz warzyw, owoców i chudego mięsa skup się na pełnych ziarnach. Pozwoli to na dłużej pełniejsze i pomoc w trawieniu. Powinieneś także pić co najmniej osiem, osiem uncji szklanek wody każdego dnia. Tylko uwodnienie jest świetnym sposobem na leczenie zmęczenia.

Na koniec porozmawiaj ze swoim lekarzem o suplementach diety. Czasami brak witaminy D lub brak witamin z grupy B może przyczynić się do chronicznego zmęczenia.

5. Rozpocznij cięcie kalorii, aby upuścić tłuszcz

Zacząłeś jeść zdrowo, a ta zmiana prawdopodobnie już przyniosła pozytywne zmiany w twojej wadze. Teraz nadszedł czas, aby przejąć kontrolę nad swoim kalorycznym spożyciem.

Aby prawidłowo schudnąć w zdrowym tempie, musisz codziennie wycinać około 500 kalorii z diety. Ale aby wiedzieć, jakie powinno być docelowe spożycie kalorii, musisz najpierw wiedzieć, ile kalorii spalasz regularnie. Ta liczba nazywa się AMR lub aktywną przemianą metaboliczną. Możesz obliczyć tę liczbę, znajdując online kalkulator AMR, który będzie uwzględniał twoją płeć, wiek, wzrost i poziom aktywności.

Z AMR odjąć 500 kalorii, a to powinno być dzienne spożycie kalorii. Obniżenie diety o 500 kalorii dziennie pomoże Ci stracić co najmniej jeden lub dwa funty tygodniowo.

Pamiętaj też, że powolne odchudzanie jest w porządku. W rzeczywistości jest to najlepszy rodzaj, ponieważ jest łatwiejszy w utrzymaniu niż szybka utrata wagi. A kiedy masz fibromialgię, nie dostaniesz szybkiej utraty wagi. Realizacja tego tak szybko, jak to możliwe i przygotowanie do powolnego do umiarkowanego postępu jest dobra, aby nie rozczarować się, gdy tłuszcz nie topi się z dnia na dzień.

6. Rozpocznij ćwiczenie powoli

Ćwiczenie należy rozpocząć powoli. Nie należy zanurzać się w trzygodzinną sesję treningową, ponieważ nie będzie ona trwała. Wiele osób cierpiących na fibromialgię uważa, że ​​powolne ćwiczenia fizyczne, takie jak tai chi, joga, lekkie pilates i pływanie są najlepszymi ćwiczeniami, ponieważ są delikatne dla mięśni i stawów.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nie musisz codziennie mierzyć intensywności ćwiczeń na tym samym poziomie. Ponieważ z tą chorobą są “dobre dni” i “złe dni”, ważne jest, aby zwracać uwagę na to, jak się czujesz i mierzyć swoje ćwiczenia w tym zakresie. Zrób więcej, kiedy twoje ciało ci pozwoli.

Najważniejsze jest, aby zachować spójność, więc jeśli jest to zły dzień, można się wycofać, ale staraj się wykonywać ruchy. Nawet jeśli wykonasz kilka odcinków, to postęp. Ćwiczenia będą dobre do spalania dodatkowych kalorii i pomagają schudnąć, ale będą również dobre dla zmniejszenia bólu i depresji.

7. Naucz się radzić sobie z niepowodzeniami

Wreszcie, ważne jest, aby nauczyć się radzić sobie z awariami. Sukces nie jest prostym strzałem w górę. Wręcz przeciwnie, sukces jest często meandrującą drogą, która prowadzi cię do przodu i do tyłu. Jeśli nie możesz nauczyć się radzić sobie z cofaniem się, czasami możesz skończyć rzuceniem się wcześniej, sabotując twój długoterminowy sukces.

Radzenie sobie z niepowodzeniami polega na uświadomieniu sobie, że jesteś tylko człowiekiem i będziesz popełniał błędy. Bądź łagodny wobec siebie i miej oko na nagrodę. Nie przestawaj się zepsuć tylko dlatego, że popełniłeś jeden błąd. Uświadom sobie swój błąd, wybacz sobie i idź w bardziej pozytywnym kierunku.

Możesz schudnąć z fibromialgią

Utrata masy ciała, gdy masz fibromialgię, może się początkowo wydawać niemożliwa. Paraliżujący ból i zmęczenie w połączeniu z wszystkimi innymi wyniszczającymi objawami, które towarzyszą tej chorobie, powstrzymują tysiące mężczyzn i kobiet wracających do nawet próby utraty wagi.

Ale tylko dlatego, że będzie to proces obciążony wyzwaniem, nie oznacza, że ​​nie możesz stracić na wadze, gdy walczysz z fibromialgią. Użyj siedmiu kroków opisanych powyżej, śledź wyniki i pamiętaj, że nawet powolny postęp jest lepszy niż żaden. Z czasem wasze sukcesy będą się kumulować, a ty będziesz pobudzać się do kontynuowania wartościowej pracy, którą wkładasz.

Utrata nadmiaru tłuszczu w celu osiągnięcia i utrzymania zdrowej wagi jest dobrym celem do osiągnięcia, a robienie wszystkich rzeczy wymienionych w tym przewodniku zapewni jedynie pozytywne korzyści. Zacznij już dziś od tego planu i przejdź na ścieżkę do sukcesu. Twoje cele odchudzania są w zasięgu ręki; musisz tylko wyciągnąć rękę i złapać ich.

Co powstrzymuje cię od utraty wagi dzięki fibromialgii? Opowiedz mi swoje wyzwania w komentarzach.

REFERENCE https://dietingwell.com/fibromyalgia-weight-loss/

Advertisement
Advertisement
⬇⬇Abonnez-vous à la chaîne Youtube⬇⬇ ➡Pour ceux qui ne comprennent pas la fibromyalgie n'ignorez pas ces symptômes mortels de la fibromyalgie La costochondrite, cause de douleurs thoraciques chez les patients atteints de fibromyalgie Le mystère de la fibromyalgie est enfin résolu! II Fibromyalgie La fatigue liée à la fibromyalgie est plus que la simple fatigue

Leave a Reply

Your email address will not be published.