Mystery fibromyalgia wreszcie rozwiązany! Naukowcy odkrywają główne źródło bólu w naczyniach krwionośnych

Naukowcy odkrywają główne źródło bólu w naczyniach krwionośnych.

Naukowcy odkryli główne źródło bólu u pacjentów z fibromialgią i wbrew temu, co wielu wierzy, nie pochodzi z mózgu. Wyniki wskazują na koniec dziesięcioletniej tajemnicy na temat choroby, ponieważ wielu lekarzy uważało, że wyobraźnia pacjentów pozostaje w tyle. Tajemnica fibromyalgii spowodowała, że ​​miliony ludzi ucierpiały w poszukiwaniu nadziei na środki przeciwbólowe. Do niedawna wielu lekarzy uważało, że choroba jest “wyobrażona” lub psychologiczna, ale naukowcy wykazali, że głównym źródłem bólu jest jedno z najbardziej nieprawdopodobnych naczyń krwionośnych, które są mało prawdopodobne w rękach, nogi i stopy.

Wynik obrazu dla fibromialgii

Odkrycie to może doprowadzić do nowych metod leczenia, a nawet całkowite wyleczenie w przyszłości, które zwalnia mniej ludzi na świecie, którzy myśleli, że choroby. Aby rozwiązać tajemnicę fibromialgii, badacze wskazała skóry dłoni pacjenta, który był brak czuciowych włókien nerwowych, co powoduje zmniejszoną odpowiedź bólową. Następnie pobrał próbki skóry z rąk chorych na fibromialgię i byli zaskoczeni niezwykle nadmiernej ilości pewnego rodzaju włókien nerwowych żyły tętnicy nazywa shuntar (Off).

Do tego momentu naukowcy uważali, że te włókna są odpowiedzialne tylko za regulację przepływu krwi i nie odgrywają żadnej roli w odczuwaniu bólu, ale teraz odkryli, że istnieje bezpośredni związek między tymi nerwami i Szeroko rozpowszechniony ból ciała związany z fibromialgią powoduje mdłości.

Przełom może również rozwiązać drżące pytanie, dlaczego wiele osób ma bardzo bolesne dłonie i stopy, a także inne “gorące punkty” w całym ciele, i dlaczego zimna pogoda wydaje się pogarszać objawy. Oprócz cierpienia głębokiego bólu w głębokiej tkance, wielu pacjentów z fibromyalgią cierpi również na dezorganizację zmęczenia.

Neurolog Frank L. Rice wyjaśnił: “W przeszłości sądziliśmy, że te zakończenia nerwowe nie biorą udziału w regulacji przepływu krwi na poziomie podświadomości, ale tutaj mamy dowody na to, że zwolnienia naczyń krwionośnych mogą przyczyniają się również do naszego świadomego zmysłu dotyku … a nawet bólu “, mówi ryż” Ten źle zarządzany przepływ krwi może być źródłem bólu mięśni i bólu w ciele oraz uczucie zmęczenia, które wydaje się być spowodowane akumulacja kwasu mlekowego i niski odsetek pacjentów z zapaleniem fibromialgii. Może to z kolei przyczynić się do nadaktywności w mózgu.

 

Obecne metody leczenia tej choroby nie przyniosły całkowitej ulgi milionom ludzi, którzy cierpią. Leczenie obejmuje, ale nie wyłącznie, narkotyczne środki przeciwbólowe; leki przeciwpadaczkowe, antydepresyjne i napiwki tak łatwe, jak spanie i regularne ćwiczenia. Teraz, gdy przyczyna fibromyalgii została wyjaśniona, pacjenci z niecierpliwością czekają na wyleczenie. Inni wyrazili frustrację z powodu tego, co już doznali:

“Kiedy oni kiedykolwiek zrozumieją, że rzeczy nigdy nie są” w twoim umyśle? Powiedział komentator. “Kiedy coś nie pasuje do ich małego zrozumienia, zniechęcają pacjenta i mówią mu, że są szaleni. Ludzie cierpieli, ponieważ zostali wymyśleni. Rządy, ponieważ wszystko jest SSRI, a nie odpowiedzią na więcej niż lobotomię lub histerektomię “.

Ogłoszenie ma potencjał, aby odblokować lepsze przyszłe terapie i nie ma wątpliwości, że pacjenci z całego świata są zadowoleni, że tajemnica fibromialgii została ostatecznie rozwiązana.

Naukowcy odkryli sygnaturę mózgu, która identyfikuje i leczy fibromialgię

Pacjenci z fibromialgią wykazali się lepszą zdolnością do wykazywania obrzydliwych czynników, które powodują poważne zaburzenia fizyczne i psychiczne, jak również niebolesne odczucia przy różnych reakcjach neuronalnych. Te zmiany neuronalne mają objawy diagnostyczne, które obejmują ich specyficzność i wrażliwość na pasmo FM, ale nie jest jasne. Stwierdziliśmy, że mózg wyjaśnia patofizjologię FM na poziomie neuronalnym.

Wykorzystali oni technologię opartą na maszynach do wykrywania tej sygnaturowej fibromialgii mózgowej. Gdy pacjenci z FM otrzymywali bolesne bodźce, wykazywali objawy najgorszego bólu neurologicznego.

Według badań opublikowanych w najnowszym wydaniu czasopisma Pain, naukowcy odkryli markę mózgu rozpoznającą stan z dokładnością do 93%.

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) oceniło wyniki i stwierdziło, że każdego roku w Stanach Zjednoczonych jest 10 milionów ludzi, kobiety są bardziej dotknięte niż mężczyźni.

Fibromyalgia nie jest obecnie leczona z powodu nieznanej patologii i skutków ubocznych spowodowanych innymi chorobami.

Specjalista z University of Colorado, Boulder, użył MRI do monitorowania działania mózgu. W badaniu wzięło udział 370 pacjentów z fibromialgią i 135 pacjentów z grupy kontrolnej, którzy oprócz bolesnej presji byli narażeni na niebolesne sygnały wizualne i kwestie związane z hałasem.

Ten test wielozmysłowy pozwolił badaczom zidentyfikować rozwój 3 podznakowych lub neurologicznych objawów, które wpływają na cierpiący umysł na tych, którzy mają doświadczenie z fibromialgią.

Marina Lopez-tan, analityk w Boulder w Boulder’s Cognitive Science i Laboratorium Kontroli Skutków mówi, że to dziwne, że przegląd zapewnia urządzenia oparte na potencjale, które mogą być wykorzystane do dostarczenia informacji na temat pewnych stopni pokrewnej patologii do mózgu, który był powodem ich objawów lękowych. Była głównym twórcą ukończenia szkoły. Urządzenie to może służyć do identyfikacji stałych podtypów, które mogą być istotne dla poprawy leczenia.

Tor bet, który zarządza nauką laboratoryjną kontroli poznawczej i emocjonalnej, powiedział, walcząc z faktem, że wielu wysokich rangą urzędników pracowało z praktyką kliniczną nad identyfikacją fibromialgii, nie zna przyczyny pacjentów cierpiących z powodu bólu i co dzieje się neurologicznie u pacjentów z fibromialgią. Te mentalne działania są potencjalnie przydatne, aby pokazać nam, co wydarzyło się w mózgu i co pokazuje, że zmiany są przyczyną bólu pacjenta. Mogą pomóc w zrozumieniu, czym jest fibromialgia i zaburzeniach w ogniskowym układzie czuciowym oraz zdolnościach do leczenia w najlepszym przypadku.

W dłuższej perspektywie może to prowadzić do lepszej informacji o czynnościach mózgu, co może prowadzić do wniosków i może być przydatne w leczeniu fibromialgii.

Lopez Sola mówi, że ta książka jest bardzo przydatna do zrozumienia fibromialgii i jest kluczowym krokiem w przewidywaniu fibromialgii jako problemu mózgu.

Uwagi lekarza na temat tych badań: Dr Michael Curley: Powiedział, że słyszał o tym wniosku i odczuł dla niego całkowite uczucie. Dlatego nasz ból może być wszędzie. Nie jesteśmy szaleni i jest to jedna z najbardziej upośledzających chorób, jakie dana osoba może mieć. Teraz wiedzą, skąd bierze się ból, może potrafią znaleźć sposób na uleczenie lub powstrzymanie bólu. Byłoby cudownie, gdybyśmy mogli odzyskać nasze życie

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.